Taky máš poslední dobou pocit, že s blížícím se koncem roku Smrtka zahájila svoji sezónu a vyloženě si tu svou spanilou jízdu užívá?

Každý rok touhle dobou odcházejí duše blízké našemu srdci, ať už duše lidské nebo zvířecí. Lidem v mém okolí nečekaně končí vztahy, firmy, projekty… I mně zemřel blízký člověk a vyrovnávám se s jeho ztrátou. Těch nečekaných a dramatických konců mám i já tento podzim až až. Povídala jsem si o tom s jednou známou. Víš, co mi na to řekla? Prý je jedině dobře, že se mi to děje všechno najednou. Přece bych se nechtěla trápit dlouho a vlekle! No, když se to vezme takhle, tak musím uznat, že na tom něco je!

Vnímám to tak, že se duše s každým dalším uzavírajícím se cyklem napojuje na svůj pozemský plán. Jako by dělala jakousi inventuru toho, kolik už z něj splnila a co jí ještě zbývá splnit. Tento rok se nám navíc uzavírá velký devítiletý cyklus, a tak je ta reflexe ještě o něco hlubší a intenzivnější. Vesmír nám všem dává příležitost, abychom si toho před koncem roku dořešili co možná nejvíce.

Vnímám tento podzim jako velice náročné a zároveň velice očistné období. Z našich životů teď to, co už splnilo svůj účel, pomalu odchází. Vytváří se tak prostor pro příchod toho nového. Nejinak je tomu v přírodě. Stromy s lehkou samozřejmostí odhazují listí a chystají se k zimnímu odpočinku, nabírání sil na nový cyklus. Stejně jako bájný Fénix shořel v popelu a pak se z něj znovu zrodil.

Najdi si v tomhle období čas na sebe. Uvař si dobrý čaj, zapal svíčku, zklidni mysl, zaměř pozornost na svůj dech, napoj se na sebe. Zeptej se sama sebe: “Co ve mně má teď odejít? Co s sebou nemám už dál vláčet?” Všimni si vždy toho prvního, co tě napadne. Vyhni se přemítání, analyzování nebo cenzurování toho, co ti vytane na mysli. Pouze vnímej myšlenky, které vyplouvají z tvého podvědomí. Možná s překvapením zjistíš, že už nechceš dál dávat energii do určitých projektů, vztahů, míst nebo činností. Věř, že to tak je naprosto v pořádku a dovol si to pustit. Uvidíš, že se ti uleví! A také tím vytvoříš prostor pro vše nové, co má přijít. Těšíš se? Já moc!